Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 13:56 Bu haber 14557 kez okundu
 
ATSO Stratejik Planı’nın Teması: Antalya 4.0
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2018 yılında başlatılan "Antalya 4.0" çalışmalarının ilk ürünlerinden olan Antalya 4.0 Raporu’nun tanıtım toplantısı basının yoğun katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri, rapora katkı koyan akademisyenler ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
BİLİM -EKONOMİ Haberi


ATSO Başkanı Davut Çetin, “Günümüzde ise akıllı kent 4.0 kavramı öne çıkmaktadır. Antalya 4.0 vizyonuyla hem kenti hem de sektörleri kapsayan daha büyük bir vizyonu ortaya koyduk. Antalya 4.0, Antalya'nın 2023 vizyonu olarak ele alınması, geliştirilmesi gereken bir çerçeveyi ortaya koymaktadır. Bu nedenle basınımız, yerel yönetimlerimiz, iş insanlarımız bu konuda mutlaka çalışmalıdır. Kentin gelişmesi, sektörlerimizin gelişmesi, hatta yerel basının gelişmesi bile bu konuyla ilgilidir. Antalya 4.0 sadece ATSO'nun çalışması veya projesi değildir. Antalya Valimiz sayın Münir Karaloğlu bu proje çalışmalarına bizzat katılmış, vizyon katmıştır. Bu vesileyle Sayın Valimize tekrar teşekkür ediyoruz. Projede Valiliğimiz, Büyükşehir ve İlçe belediyelerimizle, diğer Oda ve Borsalarımızla, Mühendis odalarıyla, SİAD'larımızla birlikte çalıştık.

Kuşkusuz, kendimizi bu konularla sınırlamıyoruz. Antalya Açık Veri Merkezi konusunda Valiliğimiz ve Büyükşehir ile çalışacağız. Antalya web sayfası ve turizmde büyük veri uygulamaları için de ortak bir altyapı kurmamız gereklidir. Belediyelerimizle birlikte dijital cadde uygulamaları için işbirliği yapabiliriz. Büyükşehir Belediyemizin akıllı kent çalışmaları zaten başlamıştır. Akıllı kent altyapısını akıllı turizm ve ticaret uygulamalarıyla birleştirmeliyiz. Bu konularda ilerlemek için Antalya 4.0 vizyonunu iyi anlatmamız, işbirliği ve ortak çalışma kültürümüzü geliştirmek zorundayız. Bu konuda da çaba harcayacağız.Bu rapor Antalya 4.0 projemizin bitişi değil, başlangıcıdır. Bu vizyonla Cumhuriyetimizin 100. yılı için hedefler koyarak yürümeliyiz.”dedi

Toplantıda daha sonra Prof. Dr. Selim Çağatay “Sanayi 4.0”, Doç Dr. Ümit K.Seyfettinoğlu “Akıllı Kent Antalya”, Doç.Dr. Gülden Bölük “Tarım 4.0”, Dr.Güray Doğan “Sürdürülebilir Akıllı Kent Antalya”, Doç. Dr. Cihan Camcı “Antalya Kent Kültürü: Öğrenen ve Öğreten Kent”, Dr.Pınar Çelik “Turizm 4.0”, Dr. Öğrenci Volkan Şen “Ticaret 4.0” konulu sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Kaynak: (GBG) - Göller Bölgesi Gazetesi Editör: Hasan DEMİRKAN
 
Etiketler: ATSO, Stratejik, Planı’nın, Teması:, Antalya, 4.0,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı