Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 17:02 Bu haber 11083 kez okundu
 
Büyükşehir Meclisi 3 ay aradan sonra toplandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Demokratik Sol Parti ve Saadet Partisi grup sözcüleri gündem konuşmalarını gerçekleştirdi. Mecliste encümen ve komisyon seçimlerinin ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 Faaliyet Raporu görüşüldü.
GÜNDEM -SİYASET Haberi


ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis toplantısında encümen ve komisyon üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylama sonucunda 1 yıl süreyle görev yapacak encümen üyeleri CHP Grubundan Mesut Kocagöz, Büşra Özdemir, Mithat Aras, İyi Parti Grubundan ise Mehmet Cengiz Büyükgebiz ve Şerafettin Özer’den oluştu. 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 1 yıl süreyle görev yapacak olan ve 9 kişiden oluşmasına karar verilen  komisyon üyeleri de seçildi. Buna göre komisyonlarda görev alacak isimler şu şekilde belirlendi; 

Plan Bütçe Komisyonu: Oktay Başaran (CHP), Zafer Tan (CHP), Ali Polat (CHP), Batuhan Mutlu Engin (CHP), Abdurrahman Yılmaz (AKP), Serhat Demir (AKP), Levent Konur (AKP), Mehmet Yüksel (İyi Parti), Avni Atay (MHP)
İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Hacıarifoğlu (CHP), Sıdıka Gökyar Kızılca (CHP), Erkan Demirci (CHP), Enver Barış (CHP), Ali Çetin (AKP), Hasan Cumhur Göncü (AKP), Mehmet Ali Kiriş (AKP), Barış Bulut (İyi Parti), Adem Er (MHP) 

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Şafak Otuzaltı (CHP), Osman Manis (CHP), Mehmet Yörükoğlu (CHP), Bülent Özgüven (CHP), Şevket Özkan (AKP), İsmail Demir (AKP), Fırat Demirci (AKP), Kemal Kara (MHP), Mustafa Baskak (İyi Parti) 

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Esin Bilgiç (CHP), Metin Altunbaş (CHP), Mithat Aras (CHP), Oktay Başaran (CHP), Kemal Yıldırım (AKP), Mehmet Ali Erdoğan (AKP), Mehmet Güven (AKP), Mehmet Durukan (MHP), Yusuf Emre Ertugan (İyi Parti),

Ulaşım Komisyonu: Deniz Filiz (CHP), Ertuğrul Ünal (CHP), Zekeriya Altun (CHP), Ahmet Can (CHP), Muhammet Ural (AKP), Dilaver Tanık (AKP), İlhami Yıldıran (AKP), Gürsel Aşık (İyi Parti), Abdurrahman Caran (MHP)

2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü

Komisyon seçimlerinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine devam edildi. Seçimlerin ardından Denetim Komisyonu Raporu okundu kabul edilirken, 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. 2019 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Başkan Böcek yerini Meclis 1. Başkan Vekili Deniz Filiz’e devretti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım videosu ile meclis üyelerine anlatıldı.

 

 

Kaynak: (GBG) - Göller Bölgesi Gazetesi Editör: Hasan DEMİRKAN
 
Etiketler: Büyükşehir, Meclisi, 3, ay, aradan, sonra, toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı