DÜNYA - EKONOMİ (DM) - DEMİRKAN MEDYA | Haber Girişi: 28.03.2022 - 18:25, Güncelleme: 29.03.2022 - 18:25

İş fikirleri ve sermayeyi buluşturacak güç birliği

 

İş fikirleri ve sermayeyi buluşturacak güç birliği

Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) arasında “ANSİAD Antalya Teknokent Melek Yatırım Ağı” için iş birliği protokolü imzalandı. Rektör Özkan, yatırım ağının iş fikirlerini ve sermayeyi buluşturacağını söyledi.
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bireysel Katılımcı Yatırımcısı Ağı’nın çok önemsedikleri bir proje olduğunu söyledi. Özellikle genç girişimciler için bulunmaz fırsat olduğunu belirten Rektör Özkan “Üniversitemize ciddi katkısı olacak ve bundan sonra bir melek ağımız olduğu için firmalarımızın ciroları belli bir aşamayı geçtiği zaman buraya katkıda bulanacak ve genç atılımcılara bir ışık olacaklar. Bu anlamda bizi çok yakından ilgilendiriyor. Bu güzel proje için çok teşekkür ediyorum. İnşallah verimli bir protokol olur.” dedi. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “Bizim için önemli bir protokol. Şehrimizin iki tane önemli kurumu bir araya gelerek özellikle gençlere, girişimciliğe yönelik böyle bir protokol hazırlaması çok kıymetli. Akdeniz Üniversitesi hem kentimizde hem ülkemizde bir marka. ANSİAD Antalya ve Batı Akdeniz Bölgesinde kurumsallık adına gelinen noktada iş dünyasının çatı örgütü. Bu iki değerli kurumun bir iş birliği aslında başka iş birliklerimiz var. Ama bu noktada ayrı bi iş birliği içinde olmak çok mutlu oluyoruz. Yirmi senedir hem Üniversitemiz hem Antalya Teknokent çok önemli paydaşlarımızdan çok değerli katkılar yapıyorsunuz. Protokol, ANSİAD olarak stratejik plandaki hedeflerimize hem de iş fikri yarışmalarını ve sonucunu taçlandırmak gibi olacak. Bu açıdan bu protokolü imzalamamız çok değerli bizim için, çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun gençlerimiz için.” dedi. Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz ,“İstanbul ve Ankara’daki melek yatırım ağını burada gençlerin istediği şekilde kuramamıştık. En büyük hedefimiz genç girişimci olarak hem akademik ve hem de teknokent hayatına başlayan biri olarak bunu gördük. devletin verdiği bütün desteklerde 200 bin, 300 bin de olsa bunun elinden tutulması gerektiğini gördük, esas iş fikri bu şekilde çıktı. Antalya’da tarım ve turizm çok önemli ama teknoloji bizim için çok kıymetli. Bu anlamda bu yolun açılmasına vesile olan Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan’a  ANSİAD Başkanımız Akın Akıncıya teşekkür ediyorum.” dedi. ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın ''ANSİAD’ın 20 yıldan bu yana kentin girişimcilik potansiyelini  hareketlendirebilmek için çok kıymetli faaliyetler yaptı ve ana paydaşımız Akdeniz Üniversitesi oldu.'' dedi ANSİAD Antalya Teknokent Melek Yatırım Ağı lansmanı Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) arasında karşılıklı atılan imza ile son buldu.  
Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent ile Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) arasında “ANSİAD Antalya Teknokent Melek Yatırım Ağı” için iş birliği protokolü imzalandı. Rektör Özkan, yatırım ağının iş fikirlerini ve sermayeyi buluşturacağını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bireysel Katılımcı Yatırımcısı Ağı’nın çok önemsedikleri bir proje olduğunu söyledi. Özellikle genç girişimciler için bulunmaz fırsat olduğunu belirten Rektör Özkan “Üniversitemize ciddi katkısı olacak ve bundan sonra bir melek ağımız olduğu için firmalarımızın ciroları belli bir aşamayı geçtiği zaman buraya katkıda bulanacak ve genç atılımcılara bir ışık olacaklar. Bu anlamda bizi çok yakından ilgilendiriyor. Bu güzel proje için çok teşekkür ediyorum. İnşallah verimli bir protokol olur. dedi.

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “Bizim için önemli bir protokol. Şehrimizin iki tane önemli kurumu bir araya gelerek özellikle gençlere, girişimciliğe yönelik böyle bir protokol hazırlaması çok kıymetli. Akdeniz Üniversitesi hem kentimizde hem ülkemizde bir marka. ANSİAD Antalya ve Batı Akdeniz Bölgesinde kurumsallık adına gelinen noktada iş dünyasının çatı örgütü. Bu iki değerli kurumun bir iş birliği aslında başka iş birliklerimiz var. Ama bu noktada ayrı bi iş birliği içinde olmak çok mutlu oluyoruz. Yirmi senedir hem Üniversitemiz hem Antalya Teknokent çok önemli paydaşlarımızdan çok değerli katkılar yapıyorsunuz. Protokol, ANSİAD olarak stratejik plandaki hedeflerimize hem de iş fikri yarışmalarını ve sonucunu taçlandırmak gibi olacak. Bu açıdan bu protokolü imzalamamız çok değerli bizim için, çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun gençlerimiz için. dedi.

Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz ,“İstanbul ve Ankara’daki melek yatırım ağını burada gençlerin istediği şekilde kuramamıştık. En büyük hedefimiz genç girişimci olarak hem akademik ve hem de teknokent hayatına başlayan biri olarak bunu gördük. devletin verdiği bütün desteklerde 200 bin, 300 bin de olsa bunun elinden tutulması gerektiğini gördük, esas iş fikri bu şekilde çıktı. Antalya’da tarım ve turizm çok önemli ama teknoloji bizim için çok kıymetli. Bu anlamda bu yolun açılmasına ves ile olan Rektörümüz Prof. Dr. Özlenen Özkan’a  ANSİAD Başkanımız Akın Akıncıya teşekkür ediyorum. dedi.

ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın ''ANSİAD’ın 20 yıldan bu yana kentin girişimcilik potansiyelini  hareketlendirebilmek için çok kıymetli faaliyetler yaptı ve ana paydaşımız Akdeniz Üniversitesi oldu.'' dedi

ANSİAD Antalya Teknokent Melek Yatırım Ağı lansmanı Akdeniz Üniversites Teknokent " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">i Antalya Teknokent ile Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) arasında karşılıklı atılan imza ile son buldu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gollerbolgesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.