Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 14:41 Bu haber 11046 kez okundu
 
BURDUR VALİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI (2020-99)
Bazı basın yayın organlarında Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi sınavların yapılacağı okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik Belediyeler tarafından kalem, silgi, maske ve dezenfektandan oluşan setlerin dağıtımının engellendiği yönünde haberlerin yer alması üzerine, Valiliğimiz tarafından aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur.
GÜNDEM -SİYASET Haberi


Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) alınan tedbirlerle sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 29.05.2020 ve E.7219295 sayılı 81 İl Valiliğine gönderilen yazı ile, ulusal düzeyde yapılacak sınavlarda hastalığın bulaş riskini en aza indirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilimsel Danışma Kurulu tarafından hazırlanan “COVID-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler” kapsamında sınavların yapılacağı okul bahçelerine veli dahil, sınav görevlileri ve öğrenciler hariç kimsenin alınmaması gerektiği belirtilmiştir.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen 29.05.2020 tarih ve 7243831 sayılı diğer bir yazıda ise, bulaş riskini en aza indirmek amacıyla 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavında, öğrencilerin kalem, silgi vb malzemelerinin kendileri tarafından getirilmesi, sınava girecek öğrencilere maske ve dezenfektan gibi malzemelerin dağıtımının İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılacağı bildirilmiştir.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen 18.06.2020 tarih ve E.9863 sayılı LGS ve YKS Tedbirleri konulu genelge ile, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Liselere Geçiş Sınavının halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi amacıyla 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında belirlenen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır.

Başta kamu kurumları olmak üzere tüm kurum, kuruluş ve kişilerin Bakanlıklarımızın ve Valiliğimizin hastalığın bulaş riskini ortadan kaldırmak amacıyla aldığı kararlara uyması toplum sağlığı açısından son derece önemlidir. Haberde bahsi geçen olayda da sokağa çıkma kısıtlaması kararına uyulmadığı görülmüş ve akabinde güvenlik güçlerimiz tarafından, kısıtlamanın olduğu saatler içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlar hakkında tutanak tanzim edilerek, idari işlem başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 21.06.2020

 

Kaynak: (HM) - BURDUR VALİLİĞİ Editör: MUZAFFER ÖZBEK
 
Etiketler: BURDUR, VALİLİĞİ, BASIN, AÇIKLAMASI, (2020-99),
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı