Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 11:46 Bu haber 12090 kez okundu
 
GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ
İlköğretim Haftası münasebetiyle Antalya Valisi Ersin Yazıcı bir mesaj yayınladı.
EĞİTİM - KÜLTÜR - SANAT -TURİZM-SAĞLIK Haberi


Antalya  Valisi Ersin Yazıcı'nın Mesajında Tüm eğitim camiasına, velilere ve öğrencilere seslenen Vali Ersin Yazıcı, “2020-2021 eğitim öğretim yılına Covid-19 tehdidinin gölgesinde ve buruk bir sevinçle başlıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin,  21 Eylül’de başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle  bu yılki eğitim-öğretim süreçlerini başarıyla gerçekleştireceklerine inanıyorum. Sınıflarda sağlıklı eğitim-öğretim yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmış ve çalışmalar titizlikle yerine getirilmiştir. Salgın münasebetiyle yaşanan her sıkıntıyı, her engeli milletçe aşacak güç ve kuvvetteyiz.”dedi.

EĞİTİM HAYATIMIZDA DA ENGEL TANIMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ;

Vali Ersin Yazıcı, eğitimi her şeyden daha çok önemsediklerini, gençlerimizin bilgili ve donanımlı yetiştirilmesinde herkese önemli görevler düştüğünü ifade ederek;“Bugünün dünyasında nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Bu nitelik ve donanıma; okuyan, araştıran, sorgulayan, gelişime ve değişime açık olan, çağın ruhunu doğru okuyan, çocuklarımız ve gençlerimiz sahip olacaktır. Uluslararası alanda ülkemizin daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür. Geleceğin mimarı öğretmenlerimize bu hususta çok iş düşmektedir. Bu meşakkatli ve kutsal görevlerini büyük özverilerle icra edeceklerine inandığım öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. ”dedi.

AYDINLIK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’MİZİN SİGORTASI OLAN ÇOCUKLARIMIZ;

Eğitimin ailede başlayıp, okulda geliştiğini ve toplumda olgunlaştığını belirten Vali Yazıcı, “Hedeflenen başarılara ancak öğretmen öğrenci ve veli işbirliğiyle ulaşabiliriz. Aydınlık ve güçlü Türkiye’mizin sigortası olan çocuklarımızın eğitimine hep birlikte katkı sunmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Vali Ersin Yazıcı, “2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması dileklerimle, öğrenci ve öğretmenlerimizin “İlköğretim Haftası”nı kutluyor, herkese üstün başarılar diliyorum.” diyerek İlköğretim Haftası mesajını sonlandırdı.

 

Kaynak: (HM) - HABER MERKEZİ Editör: Hasan DEMİRKAN
 
Etiketler: GELECEĞİMİZİN, TEMİNATI, ÇOCUKLARIMIZ, VE, GENÇLERİMİZ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı