GÜNDEM - GENEL (DM) - DEMİRKAN MEDYA | Haber Girişi: 07.04.2022 - 21:30, Güncelleme: 07.04.2022 - 21:30

2021 YILI FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

 

2021 YILI FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLDÜ

Kepez Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda, encümen ve komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı, denetim komisyonu raporu ve 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Tütüncü, “Pandemiye rağmen 2021 yılı Kepez’in altın yıllarından birisi oldu.” dedi.
Kepez Belediyesi’nin Nisan ayı toplantısında 2 önerge olmak üzere 44 yazılı gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Parti grup sözcülerinin konuşmalarının ardından söz alan Başkan Tütüncü, tüm vatandaşların mübarek ramazan ayını kutladı. Kepez Belediyesi için Mart ayının oldukça yoğun geçen bir ay olduğunu belirti . Encümen ve komisyon üyeliklerinin seçildiği toplantıda, denetim komisyon raporu okundu, 2021 yılı faaliyet raporu da görüşüldü. 1 yıl görev yapacak olan encümen üyeliklerine de gizli oyla Serhat Demir(AK Parti)30 Oy , İsa Sarpdağ(AK Parti) 31 Oy, Muhammet Emin İlhan(AK Parti) 30 Oy'la seçildiler. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu, İsim Tespit Komisyonu, Kentsel Gereksinimler Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği, Esnaf Sicil Takip Komisyonu ve Hayvan Hakları Komisyonu üyelikleri için açık oy usulü ile seçim yapıldı. Komisyon üye seçimlerinden sonra Denetim Komisyonu’nun olumlu görüşlerinin yer aldığı 2021 yılı gelir ve giderler ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için hazırlanan rapor mecliste okundu. Denetim raporunun ardından 2021 yılının faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. Bu süreçte Başkan Hakan Tütüncü, yasa gereği meclis başkanlığı görevini Meclis Başkan Vekili Süleyman Acar’a bırakarak,  AK Parti grubu sıralarına oturdu. Faaliyet raporu ile ilgili gurup sözcülerinin güzel dilekleri üzerine konuşan Başkan Tütüncü, “2021 yıl gerçekten Kepez’in altın yıllarından birisi oldu. “Pandemiye rağmen altın yıllarından birisi oldu. Yaptığımız yatırımlarla, açılışlar, törenlerle ve sosyal belediyecilik uygulamalarımızda, kültürel belediyecilik uygulamalarımızla, inovatif belediyecilik uygulamalarımızla, aldığımız ödüllerle çok büyük bir mutluluk vesilesi oldu.  Bu dönemde çok ödüller aldık. Bir tanesi çok önemliydi. Avrupa Komisyonu her yıl peyzaj üzerine bir yarışma düzenliyor. Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki 40 ülke katılıyor. Çok ciddi hazırlanan bir yarışma. Her ülkeden değişik adaylar belirleniyor, önce ön elemelere giriliyor, o adaylar belirleniyor Türkiye'den 6 aday seçilmişti. Birisi de Kepez Belediyesinin bir bütün olarak Dokuma Park projesiydi. Bu yarışmada Türkiye'ye ödülle döndük. Dokuma Projesi Avrupa Konseyi tarafından da ödüle layık görülmüş, örnek gösterilmiş, ilham veren bir proje olarak, vasıflandırılmış.” dedi.  Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından meclis,  Kepez Belediyesi’nin 2021 yılı Faaliyet Raporu’nu oy birliğiyle kabul etti.
Kepez Belediyesi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda, encümen ve komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı, denetim komisyonu raporu ve 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Tütüncü, “Pandemiye rağmen 2021 yılı Kepez’in altın yıllarından birisi oldu.” dedi.

Kepez Belediyesi’nin Nisan ayı toplantısında 2 önerge olmak üzere 44 yazılı gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Parti grup sözcülerinin konuşmalarının ardından söz alan Başkan Tütüncü, tüm vatandaşların mübarek ramazan ayını kutladı. Kepez Belediyesi için Mart ayının oldukça yoğun geçen bir ay olduğunu belirti .

Encümen ve komisyon üyeliklerinin seçildiği toplantıda, denetim komisyon raporu okundu, 2021 yılı faaliyet raporu da görüşüldü. 1 yıl görev yapacak olan encümen üyeliklerine de gizli oyla Serhat Demir(AK Parti)30 Oy , İsa Sarpdağ(AK Parti) 31 Oy, Muhammet Emin İlhan(AK Parti) 30 Oy'la seçildiler. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu, İsim Tespit Komisyonu, Kentsel Gereksinimler Komisyonu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği, Esnaf Sicil Takip Komisyonu ve Hayvan Hakları Komisyonu üyelikleri için açık oy usulü ile seçim yapıldı.

Komisyon üye seçimlerinden sonra Denetim Komisyonu’nun olumlu görüşlerinin yer aldığı 2021 yılı gelir ve giderler ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için hazırlanan rapor mecliste okundu. Denetim raporunun ardından 2021 yılının faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. Bu süreçte Başkan Hakan Tütüncü, yasa gereği meclis başkanlığı görevini Meclis Başkan Vekili Süleyman Acar’a bırakarak,  AK Parti grubu sıralarına oturdu.

Faaliyet raporu ile ilgili gurup sözcülerinin güzel dilekleri üzerine konuşan Başkan Tütüncü, “ 2021 yıl gerçekten Kepez’in altın yıllarından birisi oldu. “Pandemiye rağmen altın yıllarından birisi oldu. Yaptığımız yatırımlarla, açılışlar, törenlerle ve sosyal belediyecilik uygulamalarımızda, kültürel belediyecilik uygulamalarımızla, inovatif belediyecilik uygulamalarımızla, aldığımız ödüllerle çok büyük bir mutluluk vesilesi oldu.

 Bu dönemde çok ödüller aldık. Bir tanesi çok önemliydi. Avrupa Komisyonu her yıl peyzaj üzerine bir yarışma düzenliyor. Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki 40 ülke katılıyor. Çok ciddi hazırlanan bir yarışma. Her ülkeden değişik adaylar belirleniyor, önce ön elemelere giriliyor, o adaylar belirleniyor Türkiye'den 6 aday seçilmişti. Birisi de Kepez Belediyesinin bir bütün olarak Dokuma Park projesiydi. Bu yarışmada Türkiye'ye ödülle döndük. Dokuma Projesi Avrupa Konseyi tarafından da ödüle layık görülmüş, örnek gösterilmiş, ilham veren bir proje olarak, vasıflandırılmış.” dedi. 

Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından meclis,  Kepez Belediyesi’nin 2021 yılı Faaliyet Raporu’nu oy birliğiyle kabul etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gollerbolgesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.