GÜNDEM - GENEL (DM) - DEMİRKAN MEDYA | Haber Girişi: 17.02.2022 - 11:05, Güncelleme: 18.02.2022 - 11:14

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Basın Toplantısı Yaptı

 

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Basın Toplantısı Yaptı

6 Şubatta seçimleri tamamlayan Makine Mühendisleri Odası Antalya şubesi 15.dönemine başladı.Güven tazeleyen Başkan Prof. Dr.İbrahim Atmaca ve yönetim kadrosu kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
"Makine Mühendisleri Odası olarak hem üyelere hem de kamuya karşı sorumluluklarının olduğunu "ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Atmaca şunları söyledi"Asansör denetimleri gerçekleştiriyoruz,periyodik kontrollerini kamuya yönelik yapmaktayız.Sadece Antalya’da değil, Antalya şubeye bağlı 6 temsilciliğimiz var,2 il temsilciliğimiz var;Burdur ve Isparta, 4 İlçe temsilciğimiz var;Alanya, Manavgat, Bucak ve Finike olmak üzere geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz.14.dönemde göreve başlarken 36 profesyonel çalışanımız vardı,pandemi şartlarına rağmen istihdamı artırıp, odanın daha işlevsel çalışması için 41 çalışana çıkardık, bunun 29'u mühendis.Üye sayımızda arttı, pandemiye rağmen üye sayımız 3473'e çıktı.2020'de göreve başladıktan 5 ay sonra pandemi ortaya çıktı.Pandemi insan sağlığı ile ilgili ama bizim yaptığımız işlerde asansör denetimleri,periyodik kontroller,bunlar da kamu sağlığını ilgilendiren konular olduğu için,ilgili birimler de kamu kurumları da kesintiye uğramaması gerektiğini bizlere ilettiği için her türlü tedbiri alarak çalışan arkadaşlarımızın sağlığını da koruyacak şekilde çalışma ortamlarında tedbirleri alarak hiçbir faliyetimizi aksatmadık. Asansörde özellikle Muratpaşa ve Manavgat bölgesinde sorumluluk şubemize ait.2012 yılından itibaren bu bölgede asansör denetimleri odamız şubemiz yapmaktadır. Son yıl itibariyle Muratpaşa bölgesinde 11 bini aşkın ruhsatlı asansörün hepsine temas ettik,denetimlerini gerçekleştirdik.Manavgat'ta 4000 bine yakın ruhsatlı asansörün tamamını denetledik. Muratpaşa 'da güvenli asansör durumu yüzde 97.75,yani ya mavi ya da yeşil etiketli durumda.Manavgat'ta bu oranın yüzde 90'nı aştığını söyleyebiliriz"dedi.   Üyelik birimi hakkında da bilgi veren Başkan Atmaca şöyle devam etti "Üyelik birimimiz sicil kayıtlarının tutulduğu,onların mesleki gelişiminin takip edildiği birimimiz. Günümüzde istihdam sorunuyla karşı karşıyayız. Meslektaşımızın niteliğini yükselterek onların istihdama katkı sağlayacağını düşündüğümüz için,pandemiye rağmen her türlü eğitim çalışmasını online hemen çevirdilerini ifade eden İbrahim Atmaca ,ayrıca bu süreçte üyelerinin kendi evlerinde bulunan 3 boyutlu yazıcılara ham madde desteği sağlayarak şubemizden 1000'e yakın siperliği sağlık temsilcilerine bu zorlu süreçte ulaştırdık,bir nebze katkı sağladık. 14. dönemi kapatırken pandemiye rağmen yaklaşık yüzde 14'lük artı bütçeye geldiğimizi gördük ve dönemimizin sonuna doğru bunu şubemizde yatırıma dönüştürmek üzere yola çıktık ve yine meslektaşımıza dönmesi için bu artı bütçeyle bilgisayar destekli eğitim salonunu hazır hale getirdik"dedi    
6 Şubatta seçimleri tamamlayan Makine Mühendisleri Odası Antalya şubesi 15.dönemine başladı.Güven tazeleyen Başkan Prof. Dr.İbrahim Atmaca ve yönetim kadrosu kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

"Makine Mühendisleri Odası olarak hem üyelere hem de kamuya karşı sorumluluklarının olduğunu "ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Atmaca şunları söyledi"Asansör denetimleri gerçekleştiriyoruz,periyodik kontrollerini kamuya yönelik yapmaktayız.Sadece Antalya’da değil, Antalya şubeye bağlı 6 temsilciliğimiz var,2 il temsilciliğimiz var;Burdur ve Isparta, 4 İlçe temsilciğimiz var;Alanya, Manavgat, Bucak ve Finike olmak üzere geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz.14.dönemde göreve başlarken 36 profesyonel çalışanımız vardı,pandemi şartlarına rağmen istihdamı artırıp, odanın daha işlevsel çalışması için 41 çalışana çıkardık, bunun 29'u mühendis.Üye sayımızda arttı, pandemiye rağmen üye sayımız 3473'e çıktı.2020'de göreve başladıktan 5 ay sonra pandemi ortaya çıktı.Pandemi insan sağlığı ile ilgili ama bizim yaptığımız işlerde asansör denetimleri,periyodik kontroller,bunlar da kamu sağlığını ilgilendiren konular olduğu için,ilgili birimler de kamu kurumları da kesintiye uğramaması gerektiğini bizlere ilettiği için her türlü tedbiri alarak çalışan arkadaşlarımızın sağlığını da koruyacak şekilde çalışma ortamlarında tedbirleri alarak hiçbir faliyetimizi aksatmadık.
Asansörde özellikle Muratpaşa ve Manavgat bölgesinde sorumluluk şubemize ait.2012 yılından itibaren bu bölgede asansör denetimleri odamız şubemiz yapmaktadır. Son yıl itibariyle Muratpaşa bölgesinde 11 bini aşkın ruhsatlı asansörün hepsine temas ettik,denetimlerini gerçekleştirdik.Manavgat'ta 4000 bine yakın ruhsatlı asansörün tamamını denetledik. Muratpaşa 'da güvenli asansör durumu yüzde 97.75,yani ya mavi ya da yeşil etiketli durumda.Manavgat'ta bu oranın yüzde 90'nı aştığını söyleyebiliriz"dedi.

 

Üyelik birimi hakkında da bilgi veren Başkan Atmaca şöyle devam etti
"Üyelik birimimiz sicil kayıtlarının tutulduğu,onların mesleki gelişiminin takip edildiği birimimiz. Günümüzde istihdam sorunuyla karşı karşıyayız. Meslektaşımızın niteliğini yükselterek onların istihdama katkı sağlayacağını düşündüğümüz için,pandemiye rağmen her türlü eğitim çalışmasını online hemen çevirdilerini ifade eden İbrahim Atmaca ,ayrıca bu süreçte üyelerinin kendi evlerinde bulunan 3 boyutlu yazıcılara ham madde desteği sağlayarak şubemizden 1000'e yakın siperliği sağlık temsilcilerine bu zorlu süreçte ulaştırdık,bir nebze katkı sağladık.
14. dönemi kapatırken pandemiye rağmen yaklaşık yüzde 14'lük artı bütçeye geldiğimizi gördük ve dönemimizin sonuna doğru bunu şubemizde yatırıma dönüştürmek üzere yola çıktık ve yine meslektaşımıza dönmesi için bu artı bütçeyle bilgisayar destekli eğitim salonunu hazır hale getirdik"dedi

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gollerbolgesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.