GÜNDEM - GENEL (DM) - DEMİRKAN MEDYA | Haber Girişi: 16.02.2022 - 11:50, Güncelleme: 16.02.2022 - 18:54

MANAVGAT BAŞKANI SÖZEN ANTGİAD’IN KONUĞU OLDU

 

MANAVGAT BAŞKANI SÖZEN ANTGİAD’IN KONUĞU OLDU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Antalya Genç İş İnsanları Derneği'nin (ANTGİAD) Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı'na konuk olarak "Manavgat Yangını ve Manavgat'ın Geleceği" konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Osman Sert, “Manavgat yangını, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olarak kayıtlara geçti. Dernek olarak da gerçekten çok duyarlı olduğumuzu, duyarlı bir toplumun bir araya geldiğini göstermiş olduk. Umut ediyorum ki Manavgat yangın süreci bizlere önemli bir tecrübe olmuştur. İklim değişikliğini ve alınması gerekli önlemleri Afet öncesinde gerekli önlemlerin alınmasıyla ilgili hepimiz toplum olarak gerekli dersleri çıkartmalıyız. Yaşadığımız süreçten yılmadan yorulmadan dernek olarak almamız gereken önlemleri almaya çalışıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Manavgat’ta Şükrü Başkanla koordineli bir şekilde çalışan dernek üyelerimize teşekkür ediyoruz. Onlar sayesinde bu acıları paylaşabildik. Biz o süreçte elimizden geldiği kadar ihtiyaçlara destek olduk. Çorbada tuzumuz varsa ne mutlu. Bu vesileyle birlikte Şükrü Başkanla bir bağ oluşturduk. Bu gün kendisi bizlerle birlikte. Bir fotoğraf karesi vardı Şükrü Başkanımızın. Hepimizin içini dağladı üzdü. Aslında yaşanan acının temsiliydi o fotoğraf. Belki Manavgat yangını nasıldı diye çocuklarımız bize sorduğu zaman o fotoğraf bize yetecek. Her ne kadar çaresizce evi yanan vatandaşlarımız olsa da, ormanlarımız yansa da, Türk halkı olarak birlik ve beraberlikle bu acının ve pek çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi topluma gösterdik” dedi. . Başkan Şükrü Sözen, “Gerçek anlamda desteğe ihtiyaç hissettiğimiz bir dönemde Manavgat’ımıza katkı koyarak bizlerle olan ANTGİAD ailesinin konuğu olmaktan son derece onur duyuyorum. İş insanlarına yangın sürecinde vermiş oldukları destek nedeniyle sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaz ve kış nüfusu değişen Manavgat’ta vergi diliminden yeterli pay alamamaktayız. Bölgedeki tesislere hizmet veriyoruz. Ama tesisler vergilerini İstanbul’a yatırıyor. Yerel yönetici olarak 64 km sahil bandında hizmet noktaları var. Maalesef ki, su sporları vs, işletmeleri Manavgat ile alakalı başka vakıflara, derneklere veriliyor. Bunun dışında yerel yönetim yasası da mutlaka revize edilmelidir. Yerinden yönetimin doğruluğuna inanıyoruz. Sistemi bir merkezde toplamaktan ziyade yerel yönetimi güçlendirmek aslolandır. Tarım da yerel yönetimler eliyle desteklenmelidir. Pandemi süreci de yaşadığımız önemli sıkıntılarındandır.Hiçbir kolluk kuvveti kullanmadan, Türkiye’de dönüşümün yapıldığı tek bölge Side’dir. Sadece bu yaz 60 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Altta çıkan tarihi doku cam kaplamayla korunuyor. Binalar ise aslına uygun dönüştürülüyor. Bu çalışmalarımızla Metin Sözen Koruma Ödülü’nü aldık” dedi. 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Antalya Genç İş İnsanları Derneği'nin (ANTGİAD) Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı'na konuk olarak "Manavgat Yangını ve Manavgat'ın Geleceği" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Osman Sert, “Manavgat yangını, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olarak kayıtlara geçti. Dernek olarak da gerçekten çok duyarlı olduğumuzu, duyarlı bir toplumun bir araya geldiğini göstermiş olduk. Umut ediyorum ki Manavgat yangın süreci bizlere önemli bir tecrübe olmuştur. İklim değişikliğini ve alınması gerekli önlemleri Afet öncesinde gerekli önlemlerin alınmasıyla ilgili hepimiz toplum olarak gerekli dersleri çıkartmalıyız. Yaşadığımız süreçten yılmadan yorulmadan dernek olarak almamız gereken önlemleri almaya çalışıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Manavgat’ta Şükrü Başkanla koordineli bir şekilde çalışan dernek üyelerimize teşekkür ediyoruz. Onlar sayesinde bu acıları paylaşabildik. Biz o süreçte elimizden geldiği kadar ihtiyaçlara destek olduk. Çorbada tuzumuz varsa ne mutlu. Bu vesileyle birlikte Şükrü Başkanla bir bağ oluşturduk. Bu gün kendisi bizlerle birlikte. Bir fotoğraf karesi vardı Şükrü Başkanımızın. Hepimizin içini dağladı üzdü. Aslında yaşanan acının temsiliydi o fotoğraf. Belki Manavgat yangını nasıldı diye çocuklarımız bize sorduğu zaman o fotoğraf bize yetecek. Her ne kadar çaresizce evi yanan vatandaşlarımız olsa da, ormanlarımız yansa da, Türk halkı olarak birlik ve beraberlikle bu acının ve pek çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi topluma gösterdik” dedi.

. Başkan Şükrü Sözen, “Gerçek anlamda desteğe ihtiyaç hissettiğimiz bir dönemde Manavgat’ımıza katkı koyarak bizlerle olan ANTGİAD ailesinin konuğu olmaktan son derece onur duyuyorum. İş insanlarına yangın sürecinde vermiş oldukları destek nedeniyle sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaz ve kış nüfusu değişen Manavgat’ta vergi diliminden yeterli pay alamamaktayız. Bölgedeki tesislere hizmet veriyoruz. Ama tesisler vergilerini İstanbul’a yatırıyor. Yerel yönetici olarak 64 km sahil bandında hizmet noktaları var. Maalesef ki, su sporları vs, işletmeleri Manavgat ile alakalı başka vakıflara, derneklere veriliyor. Bunun dışında yerel yönetim yasası da mutlaka revize edilmelidir. Yerinden yönetimin doğruluğuna inanıyoruz. Sistemi bir merkezde toplamaktan ziyade yerel yönetimi güçlendirmek aslolandır. Tarım da yerel yönetimler eliyle desteklenmelidir. Pandemi süreci de yaşadığımız önemli sıkıntılarındandır.Hiçbir kolluk kuvveti kullanmadan, Türkiye’de dönüşümün yapıldığı tek bölge Side’dir. Sadece bu yaz 60 binanın yıkımını gerçekleştirdik. Altta çıkan tarihi doku cam kaplamayla korunuyor. Binalar ise aslına uygun dönüştürülüyor. Bu çalışmalarımızla Metin Sözen Koruma Ödülü’nü aldık” dedi. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gollerbolgesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.